تبلیغات
سرابی برای سیاست های خام... - خدا به خیر بگذرونه
سرابی برای سیاست های خام...
پاتوقی برای آنان که سیاستی همراه با اخلاق وتقوا میخواهند
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

به گزارش خبر داغ ، رسانه های مختلف جهان با انتشار عکس ها و فیلم حضور احمدی نژاد در این مراسم، به اشک های احمدی نژاد و تاثر او از مرگ یکی از نزدیک ترین همتایان خود را مورد توجه قرار دادند.

عکس بالا دیدار احمدی نژاد با مادر چاوز را در حاشیه مراسم خاکسپاری چاوز نشان می دهد.

عزاداری در کاراکاس، واکنش در تهران

محمود احمدی‌نژاد ، پس از یک سفر 15ساعته، پایش را در فرودگاه کاراکاس به زمین گذاشت اما هنوز واکنش‌ها به پیام تسلیت او برای فوت «هوگو چاوز» در تهران ادامه داشت. احمدی‌نژاد که برای حضور در مراسم تشییع پیکر هوگو چاوز، روز گذشته به ونزوئلا رفته بود، گویی برای کاهش ضرب واکنش‌های داخلی گفت: «خدای متعال، حضرت مسیح و انسان کامل حقایقی است که چاوز به آن ایمان داشت.»

او همچنین اضافه کرد: «چاوز هرگز نخواهد مرد و روح و اندیشه او در دل و جان ملت‌ها زنده است و در همیشه تاریخ نیز زنده خواهد ماند. چاوز تجلی روح آزادیخواهی و عدالت‌طلبی ملت‌های آمریکای لاتین بود.» او ادامه داد: «هوگو چاوز برای من یک شخصیت بسیار عزیز و برادری بسیار ارزشمند بود.»

واکنش‌های ادامه‌دار
این در حالی است که پیام روز چهارشنبه محمود احمدی‌نژاد برای فوت چاوز و اعلام عزای عمومی در ایران موجب برانگیخته‌شدن واکنش‌ در بین برخی روحانیون شده بود، واکنشی که همچنان ادامه پیدا کرد.
«احمدی‌نژاد» در پیامی به مناسبت فوت «چاوز» نوشته بود: «تردید ندارم که او بازخواهد گشت و به همراه همه صالحان و حضرت مسیح (ع) و تنها باقیمانده از نسل پاکان، انسان کامل، خواهد آمد و جامعه بشری را در استقرار صلح و عدالت کامل و مهربانی و کمال یاری خواهد کرد.»

این پیام منجر به ایجاد واکنش‌های گسترده‌ای در بین روحانیون شد که علاوه بر پیام، اعلام عزای عمومی را نیز مورد سوال قرار داده ‌بودند. سید احمد خاتمی، عضو مجلس خبرگان رهبری معتقد بود پیام احمدی‌نژاد زیاده‌روی داشت. اما روز گذشته خبرگزاری فارس، گزارش داد، «محمدتقی مصباح‌یزدی»، عضو مجلس خبرگان در سخنرانی خود در مراسمی، بدون نام بردن از «احمدی‌نژاد» گفت: «مراقب باشید حرف‌های غلط نگویند، نباید بگویند از حکومت صالحان حرف می‌زنیم و رییس‌جمهوری ونزوئلا را مطرح کنند.»

یک‌روز بعد از صدور پیام رییس‌جمهوری درباره مرگ «هوگو چاوز»، حجت‌الاسلام «قرائتی» نیز در اظهاراتی که از تلویزیون پخش شد عبارات به‌کار رفته در این پیام را به‌شدت مورد اعتراض قرار داد. قرائتی گفت: «کسی در گوشه‌ای از دنیا می‌میرد و کسی هم از گوشه دیگر دنیا تسلیت می‌گوید و می‌نویسد: «که من اطمینان دارم که او از عباد صالح است و او به همراه مسیح و مهدی موعود خواهد آمد. شما چه‌کاره هستید که این حرف‌ها را بر زبان می‌آورید، کسی که دستش را از دست مراجع خارج کند دچار این غفلت‌ها خواهد شد. بر این اساس، امام زمان که برای ظهور 313 یار می‌خواهد، به گفته این آقا یکی از آن 313 نفر مشخص شده که کیست، این نشان می‌دهد وقتی انسان از ریل کتاب‌الله و عترت خارج شود به کجا خواهد رفت.»

او ادامه داد: «این پیام که از تلویزیون پخش شد، من به عنوان یک معلم قرآن باید بگویم که اینها منکر است و هرکس از این حرف‌ها بزند دستش را از دست مراجع برداشته است، آدم برای یک لقمه نان نباید ساکت باشد و چشمش را از روی خیلی چیزها بردارد. خداوند حتی به حیوانات کوچک هم روزی می‌رساند و دلیل نمی‌شود چون ما از دولت بودجه دریافت می‌کنیم، بگوییم هرچه که دولت می‌گوید درست است.»

توضیحات معاون رییس
اما معاون امور قانون اساسی رییس‌جمهوری در توجیه پیام «احمدی‌نژاد» گفت: «چاوز با الهام گرفتن از آرمان‌های امام خمینی تربیت شده بود.» محمدرضا میرتاج‌الدینی در واکنش به سوال یک خبرنگار درباره اینکه «دولت درخصوص مرگ آیت‌الله خوشوقت و آقامجتبی تهرانی عزای عمومی اعلام نکرد» گفت: «بعد از درگذشت آیت‌الله خوشوقت و آقا مجتبی تهرانی دولت حضور فعالی داشت. حتی در تشییع مراسم آیت‌الله خوشوقت جلسه دولت نیمه‌کاره ماند تا اعضای دولت در مراسم ایشان در حسینیه امام خمینی شرکت کنند. اما در مورد علما تصمیم گیرنده شخص رهبری است و ما نباید این دو موضوع را با هم مقایسه کنیم.»
او اضافه کرد: «نباید بحث‌های فرعی را نسبت به موضوعات اصلی برجسته کنیم، اصل موضوع این است که چاوز یک شخصیت انقلابی و مبارز بود و با الهام گرفتن از آرمان‌های امام خمینی تربیت شده بود»

وی ادامه داد: «چاوز تفکرات انقلاب را در آمریکای لاتین حتی در جمع سازمان ملل بارها مطرح کرد. امام نسبت به آمریکا فرمودند این یک شیطان بزرگ است و چاوز نیز همین موضوع را در سازمان ملل مطرح کرد.»

میرتاج‌الدینی تاکید کرد: «همه ویژگی‌های چاوز ماند عدالت‌خواهی و مردمی بودن او ویژگی مطلوب انقلاب است. حالا دفاع از چنین فردی با پیام تسلیت حمایتی که بخشی از آن پررنگ ترشده است چه اشکالی دارد؟! شاید در بخشی از این پیام مواردی مطرح شده که مورد قبول بعضی‌ها نباشد و ما نباید مسایل فرعی را بیشتر از مسایل اصلی ترجیح دهیم.»

واکنش تلویزیونی
تلویزیون که این روزها فتیله مخالف‌خوانی علیه احمدی‌نژاد را با پخش مستند «پایان نامبارک» و زنهار دادن به احمدی‌نژاد، بالا کشیده است مجری برنامه «صرفا جهت اطلاع» پنجشنبه شب، در انتقاد از این پیام گفت: «خدا رحمت کند چاوز را که انصافا توی سینه سپر کردن مقابل آمریکا همیشه پای کار بود. تعریف و تمجید از چاوز حقش بود اما واقعا باید کار رو به رجعت چاوز وقت ظهور حضرت کشند. نمی‌شه معتدل تعریف و تقدیر کرد؟ نمی‌شه عزای عمومی و شهید و اینجور تعابیر رو سرجای خودش خرج کرد.»

روزنامه ایران: او فرصت نکرد اسلام‌ آوردنش را اظهار کند!

روزنامه دولتی «ایران» نیز در سرمقاله با عنوان «از وهب نصرانی تا چـاوز» نوشت: «او فرصت نکرد اسلام‌ آوردنش را اظهار کند.» در این مطلب آمده ‌است: «مگر ممکن است کسی که یکپارچه شیفته حق و حقیقت و عدالت بود و با این آرزو به طرزی مشکوک جان سپرد در «رجعت» حضور نداشته باشد.»

در مراسم تدفین هوگو چاوز شماری از مقامات کشورهای آمریکای لاتین و برخی کشورهای دیگر جهان شرکت کردند، در سفر به کاراکاس، اسفندیار رحیم‌مشایی، رییس دبیرخانه جنبش غیرمتعهدها، محمدرضا میرتاج‌الدینی، معاون رییس‌جمهوری در امور اجرای قانون اساسی، علی‌اکبر صالحی، وزیر امور خارجه و اسدالله عباسی، سرپرست وزارت کار، آقای احمدی‌نژاد را همراهی می‌کنند. معاون اول رییس‌جمهوری و برخی دیگر از مقامات دفتر آقای احمدی‌نژاد در مراسم بدرقه او در فرودگاه حضور یافتند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 20 اسفند 1391
سه شنبه 28 شهریور 1396 03:13 ق.ظ
whoah this weblog is great i like reading your articles.
Stay up the good work! You recognize, a lot of individuals are searching around for
this info, you could help them greatly.
شنبه 18 شهریور 1396 05:54 ق.ظ
Why visitors still use to read news papers when in this technological world everything is available
on web?
یکشنبه 15 مرداد 1396 09:10 ق.ظ
My brother suggested I might like this website. He was entirely right.
This post truly made my day. You can not imagine simply how much time I had spent for this information! Thanks!
جمعه 13 مرداد 1396 06:14 ق.ظ
Hello just wanted to give you a quick heads up.
The text in your article seem to be running off the screen in Safari.

I'm not sure if this is a format issue or something to do with browser
compatibility but I thought I'd post to let you know.
The design look great though! Hope you get the problem solved soon. Kudos
سه شنبه 29 فروردین 1396 10:01 ب.ظ
Good way of explaining, and good post to take information on the topic of my presentation topic, which i am going to convey in university.
جمعه 11 فروردین 1396 11:58 ق.ظ
I got this site from my friend who shared with me on the topic of this
website and at the moment this time I am visiting
this website and reading very informative articles
at this place.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی