تبلیغات
سرابی برای سیاست های خام... - ائتلاف برای پیشرفت
سرابی برای سیاست های خام...
پاتوقی برای آنان که سیاستی همراه با اخلاق وتقوا میخواهند
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
تاکید ولایتی، قالیباف و حداد بر حمایت جامعتین از ائتلاف/ لزوم بازگشت کشور به عقلانیت

نشست سراسری اعضای ستادهای ائتلاف سه گانه با حضور علی اکبر ولایتی، محمد باقر قالیباف و غلامعلی حداد عادل صبح امروز چهارشنبه برگزار شد.

در این نشست اعضای ائتلاف بر روی موضوعات مهمی هم چون حرکت ائتلاف به سمت برنامه محوری و تیم محوری، هماهنگی و همراهی با علما و روحانیون، لزوم بازسازی چهره عقلانی حکومت از سوی نیروهای دلسوز نظام، عدم محدودیت ائتلاف سه گانه در چارچوب های بسته حزبی و سیاسی و انتقاد از اصرار برخی از گروه ها بر عدم همراهی با جریان وحدت در اصولگرایی تاکید کردند.

ولایتی: جامعتین به تصمیم مشترک برسد تبعیت می‌کنیم

علی اکبر ولایتی در این نشست با بیان اینکه بسیاری از بزرگان جامعه روحانیت، جامعه مدرسین و دانشگاهیان از ائتلاف سه گانه حمایت کرده اند، گفت: در جلساتی که با علمای بزرگ داشتیم ایشان اصل این فکر را مثبت توصیف کردند.

وی افزود: تاکنون دیدارهایی با آیت الله یزدی و مهدوی کنی داشتیم و قدم به قدم آینده خود را با این بزرگان چک می کنیم.

ولایتی با اشاره به تفاوت ائتلاف سه گانه با ائتلاف هایی که احزاب تشکیل می دهند، گفت: این ائتلاف با ائتلاف احزاب متفاوت است که بعد از تشکیل دولت بگویند این سهمیه برای فلان حزب است. کسانی که در این ائتلاف برای همکاری انتخاب شده اند هم به لحاظ تعهد و هم به لحاظ کارآیی تاکنون سابقه خوبی از خود نشان داده اند.

وی داشتن تعهد، تخصص و کارآمدی را برای انتخاب اعضای دولت و انتخاب یک مسئول ضروری دانست و گفت: داشتن تجربه برای انتخاب یک مسئول بسیار مهم است چرا که تجربه ای که در طول سالها خدمت به دست می آید یک تجربه گرانسنگی است.

این عضو ائتلاف سه گانه افزود: امروز می بینم افرادی به سمت و پست های بالایی رسیدند که شایستگی آن را ندارند، بنابراین انتخاب یک مدیر باید بر اساس دو اصل کارآیی و پایبندی به نظام باشد.

ولایتی همچنین در واکنش به تعبیر ۱+۲ برای ائتلاف سه گانه تصریح کرد: تفسیرهای  متفاوتی از ائتلاف سه گانه تاکنون ارائه شده اما باید بدانند که این سه نفر با یکدیگر توافق کردند و هسته اولیه یک تفاهم را شکل دادند و هرگز زیر توافقات خود نخواهند زد.

وی افزود: برای همین ائتلاف سه نفره تاکنون تفسیرها و تعبیرهای مختلفی مطرح شده و خبرهای دروغ و متناقضی از ما زده می شود چه برسد به اینکه تعداد این ائتلاف بیشتر بود.

ولایتی همچنین با اشاره به ویژگی های دولت آینده گفت: دولت آینده باید کفایت مدیریت صحنه داخلی و خارجی را داشته و در تبعیت از رهبری در جهت محقق ساختن سیاست های کلی نظام و برنامه های تعیین شده قدم برداشته و با دیگر قوه ها و دستگاههای نظام هماهنگ باشد.

مشاور مقام معظم رهبری با بیان اینکه رابطه دولت و مجلس نباید به صحنه زورآزمایی تبدیل شود، تصریح کرد: اگر این اتفاق بیفتد مردم با حسرت به این موضوع نگاه خواهند کرد و از اینکه زحمت های چند دهه آنان برای انقلاب با این گونه اعمال پایمال می شود ناراحت خواهند شد.

وی با اشاره به حضور حماسی مردم در ۲۲ بهمن امسال گفت: حضور مردم این را نشان می دهد که آنان خود را صاحب اصلی انقلاب می دانند و به رفتار و گفتار مسئولین توجه نمی کنند. شکل حضور مردم در مراسم ملی و حضور همگانی آنان بدون هیچ گونه مطالبه خاص و فراتر از حقوقشان برای مسئولان درس است تا یاد بگیرند بدون ادعا کنار هم باشند و با یکدیگر همکاری کنند.

ولایتی در مورد رایزنی های ائتلاف سه گانه با دیگر گروههای سیاسی گفت: رایزنی با افراد و گروه های سیاسی وفادار به نظام و رهبری توسط ائتلاف سه گانه انجام می گیرد .

این کاندیدای احتمالی دوره یازدهم انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: با آیت الله مهدوی کنی ، آیت الله یزدی و با دیگر بزرگان نیز دیدارهایی داشته ایم و آنچه که مهم است در تمام این دیدارها بزرگان و شخصیت های سیاسی از این فکر استقبال کرده اما ضمنا توصیه های تکمیلی و ترمیمی داشتند که ما نیز در تلاشیم به این توصیه ها عمل کنیم.

وی در مورد توافقاتشان با دیگر گروه های سیاسی گفت: برخی شخصیت ها و گروه های سیاسی درخواست ملاقات داشتند و با آنان گفتگو کردیم ملاک اصلی و مهم برای پیوستن به ائتلاف سه گانه از خودگذشتگی است.

مشاور مقام معظم رهبری ادامه داد: ما همچنان به تلاش خود برای وحدت اردوگاه اصولگرایی ادامه می دهیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

وی همچنین در واکنش به این ادعا که ائتلاف سه گانه جدای از روحانیت عمل می کند، گفت: شما مطمئن باشید ما کاری نمی کنیم که با جامعتین در تضاد باشیم.

ولایتی افزود: اگر جامعتین به تصمیم مشترکی برسند، ما نیز از آن تصمیم تبعیت خواهیم کرد.

ولایتی با بیان اینکه مشاور مقام معظم رهبری بودن برای من از هر پست و مقامی بالاتر است، تصریح کرد: اگر به میدان آمدیم به این دلیل بوده است که خلاف تکلیف عمل نکرده باشیم بنابراین هرکسی را که علما بر روی آن اتفاق نظر کنند این جمع که ستون فقراتش علما هستند اولین کسی که از رای آنان اطاعت می کند ما هستیم.

قالیباف: ائتلاف سه‌گانه سیاسی نیست

محمد باقر قالیباف نیز دیگر عضو ائتلاف سه گانه با اشاره به دوران دفاع مقدس اظهار داشت: در جبهه رزمندگان اعتقاد داشتند اگر شکر همه نعمت های خداوند را به جا بیاوریم شکر یک نعمت را که آن زندگی در نظام جمهوری اسلامی و زیر سایه ولی فقیه است را نمی توانیم به جا بیاوریم.

وی افزود: قبل از انقلاب اسلامی مسلمین با عزت نبودند و به برکت امام و شهدا ، خداوند این نعمت را به ما داده است لذا باید این نعمت را قدر بدانیم و حفظ کنیم.

شهردار تهران تاکید کرد: وظیفه مسئولین است که اهداف و آرمانهایی که امام و شهدا برای ما ترسیم کرده اند را بشناشند و این راه را به درستی ادامه دهند.

وی با بیان اینکه امروز باید بدانیم که چه رسالتی داریم و چگونه باید از انقلاب دفاع کنیم گفت: در دوران دفاع مقدس دفاع کردن از انقلاب به یک شکل بود و امروز نیز به گونه ای دیگر.

عضو ائتلاف سه‌گانه با اشاره به شعار ائتلاف گفت: بدون شک ائتلاف ما برای پیشرفت است و این پیشرفت نیز بر اساس اهداف انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه موفقیت یک مسئول را نباید در شاخص های اقتصادی بسنجیم، گفت: پیشرفت این نیست که راه ، جاده و پل بسازیم و اقتصاد را پیش ببریم که البته همینها هم امروز چالش بزرگ کشور ماست. باید باورمان این باشد که این شاخص ها وسیله است نه هدف، هدف رشد و تعالی است .

وی تصریح کرد: یعنی انسانهایی که در سایه نظام الهی زندگی می کنند باید متعالی شوند و عبادت خدا را بکنند و باید یک مسئول در این زمینه قدم بردارد و ببیند در مدت خدمتش چقدر توانسته در جهت  رشد و تعالی جامعه قدم بردارد.

قالیباف با بیان اینکه این ائتلاف یک ائتلاف سیاسی نیست؛ بلکه یک ائتلاف مکتبی و اعتقادی است، خاطرنشان کرد: اینکه این ائتلاف سیاسی نیست به این معنا نیست که ما سیاسی نیستیم. این بدین معناست که نمی خواهیم مکر و حیله بکنیم و از جنس کاسه به دست بگیر و بده و بستان احزابی نیست.

وی تصریح کرد: سیاست ما عین دیانت ماست که ریشه آن در مجاهدت، محبت و گذشت است.

وی افزود: امروز منکر در جامعه، ارزش و  ارزش تبدیل به منکر شده است.

قالیباف ضمن انتقاد از برخی شائبه ها در مورد کاندیداتوری اش گفت: برخی ها می گویند قالیباف فقط بدنبال ریاست جمهوری است، من انقلاب را طعمه نمی دانم چرا که این کار تهدید فرهنگ امام و تهدید انقلاب است.

وی با بیان اینکه انتخابات سال ۹۲ تنها انتخاب رئیس قوه مجریه نیست، افزود: ما تنها در انتخابات مدیر اجرایی کشور را انتخاب نمی کنیم.

قالیباف با بیان اینکه دشمنان برای انتخابات سال آینده دندان تیز کرده اند، تصریح کرد: جریان های مختلفی در کمین این انتخابات هستند که از جمله آنها  جریانی است که می خواهد فرهنگ سکولار را حاکم کند که امام همیشه دلش از این جریان خون بود و ما باید دقت کنیم و اینجاست که دلسوزان باید در خیمه ولایت جمع شده و با وحدت پیش روند لذا در این حوزه نیازمند یک برنامه و تیم قوی هستیم.

شهردار تهران با بیان اینکه در این رقابت پایمان را از دایره اخلاق بیرون نمی گذاریم گفت: نردبان تضعیف، تخریب ، دروغ، تهدید و ریا هرگز به بام سعادت نمی رسد و اگر هم از این راه  به پیروزی برسیم این پیروزی باطل است و سقوط پایان آن خواهد بود.

وی با بیان اینکه هدف این ائتلاف آن است که یک هم افزایی در جامعه ایجاد کند، گفت: شاید من با آقایان حداد ، ولایتی در موضوعات کاری و اجرایی سلایق متفاوت داشته باشیم اما کسانی که قرار است در یک دولت و در یک سازمان با هم کار کنند مهم این است که مبانی ، رویکرد و جهتشان درست باشد.

وی با بیان اینکه اگر بر چالش ها و خطرات پیش رو اشراف داشته باشیم حتما به اتفاق نظر دست پیدا خواهیم کرد، گفت: اگر احساس کردیم نفس و خواسته خودمان را بر منافع جامعه ترجیح دادیم باید در دینداری ما شک کرد و تمام تلاش ما این است که در مکانیزمی با دیگر دوستان عمل کنیم.

قالیباف تصریح کرد: در جامعه تخریب به یک منکر بزرگ تبدیل شده و متاسفانه مسئولانی که خود باید در این زمینه الگو باشند و دیگران را به آرامش دعوت کنند بداخلاقی هایی از سوی آنان سر می زند، هر چند که اینها حاصل اشکالاتی است که کاشتیم  و امروز باید درو کنیم.

وی افزود: از روزی که توفیق خدمت در شهرداری پیدا کردم برای فعالیت فرهنگی در شهرداری سعی کرده ام کارهای زیادی انجام دهم و از این رو یک شورای دینی در شهرداری تشکیل دادم که حدود ۱۲ نفر از علما و صاحب نظران در این شورا هستند و تمام تصمیمات شهرداری قبل از اجرایی شدن در این شورا چکش کاری می شود ، ما هرگز برخلاف نظرهای این عالمان کاری را انجام نمی دهیم و تلاش کردیم که شهرداری را از سازمان خدماتی به نهاد اجتماعی ارتقاء دهیم.

حدادعادل: باید چهره عقلانی حکومت را بازسازی کنیم

غلامعلی حداد عادل هم از دیگر اعضای این ائتلاف است که در سخنان خود پشتیبانی مردم از انقلاب و وجود ولایت فقیه را دو نعمت بزرگ نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: پشتیبانی مردم در صحنه های مختلف ازنظام و وجود امام خمینی و مقام معظم رهبری نیز دو نعمت الهی برای نظام جمهوری اسلامی بوده است، اما آیا ما مسئولان شکر این نعمت را به جای آورده ایم؟ و آیا رفتاری متناسب با این نعمت داشته ایم؟ اگر کفران نعمت کنیم باید منتظر عواقب بد آن نیز باشیم.

تاکید ولایتی، قالیباف و حداد بر حمایت جامعتین از ائتلاف/ لزوم بازگشت کشور به عقلانیت

این عضو ائتلاف سه گانه همچنین گفت: ما اعتقاد نداریم که ما تنها اصلح هستیم و عدد ۳ از آسمان نازل شده است. حتی ممکن است یک نفر غیر از این سه نفر مناسب باشد و ما وی را انتخاب خواهیم کرد، در این ائتلاف هرگز بسته نیست و هر کس این راه قبول داشت می تواند به آن بپیوندد و اگر قبول نداشت می تواند راه خود را برود.

حداد عادل در مورد فعالیت های ستاد انتخاباتی قالیباف گفت: قالیباف ستادهای انتخاباتی خود را با توجه به امکانات و دوستانی که دارد در شهرستانها راه اندازی کرده است ، اما این قول را داده است که این ستاد در راستای اهداف ائتلاف سه گانه و کاندیدای نهایی آن فعالیت کند.

وی با اشاره به فعالیت های جریان انحرافی گفت: این جریان تکلیفش روشن است و ما نیز موضع مان در برابر آن مشخص است. از روز اول ملاک و میزان ما رهبری بوده و هر جریان سیاسی را با ملاک رهبری می سنجیم، بنابراین در مورد جریان انحرافی نیز همین موضع را داریم.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد فعالیت های جبهه پایداری برای انتخابات سال آینده، گفت: گفتمان آنان را در برابر فتنه و انحراف درست می دانیم و ما نیز نسبت به آیت الله مصباح ارادت داریم و با آنان همکاری می کنیم ، در حال حاضر نیز همکاری داریم.

وی در توصیه به جبهه پایداری گفت: حرف ما این است که در انتخابات دقت کنند، موجب تفرقه و شکسته شدن رای اصولگرایان نشوند تا جریان اصولگرایی به هدف نهایی خود برسد چرا که انتخابات سال ۹۲، یک آزمون خطیر و آزمون حساس پیش روی ماست، لذا باید به این امر توجه کنیم.

حداد عادل همچنین در مورد انتقاداتی که نسبت به قالیباف و مواضعش نسبت به فتنه ۸۸ وجود دارد، گفت: آقای قالیباف اظهار آمادگی کرده است که با منتقدان جلساتی داشته باشد و به سئوالات آنان پاسخ دهد.

وی با توصیه بر اینکه باید از بدبینی ها کم کنیم، گفت: بدبینی در جامعه طبیعی شده و باید دقت کنیم که چقدر از موضع گیری های ما مستند و نزدیک به واقعیات است و چقدر از این موضع گیری ها ناشی از بدبینی است.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه بعید بود از دل مذاکرات احزاب یک فرد متعهد بیرون بیاید تصریح کرد: ما که سه نفر هستیم این همه فرضیه ها و اخبار دروغ علیه مان ایجاد شده چه برسد به چندین حزب که بخواهند با یکدیگر ائتلاف کنند بنابراین یک جنگ احزاب بوجود می آمد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه ما خود را از روحانیت جدا نمی دانیم گفت: روحانیت اصل این کار را تایید کرده اند و ما از ابتدا نیز داخل جبهه متحد بودیم و از اتصال به این جبهه نیز افتخار می کنیم ، ما هرگز در مقابل روحانیت یک راه دیگری در پیش نخواهیم گرفت

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 17 اسفند 1391
چهارشنبه 18 مرداد 1396 02:24 ب.ظ
Hi! I just wanted to ask if you ever have any trouble with hackers?
My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing a few months of hard work due to no data backup.
Do you have any methods to stop hackers?
یکشنبه 15 مرداد 1396 09:12 ق.ظ
I got this web page from my pal who shared with me regarding this
web site and at the moment this time I am visiting this website and reading very informative content here.
جمعه 13 مرداد 1396 06:19 ق.ظ
It's in fact very difficult in this active life to listen news on Television,
so I just use internet for that reason, and get the newest news.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی